• 1 z 2
 

MLÝNEK DŘEVĚNÝ Z MASIVNÍHO DUBU-20 CM

 

Ručně vyráběný mlýnek z českého masivního dubu, který má krásnou zlatohnědou barvu s výraznými póry a letokruhy.  Dubové stromy najdeme v naší krajině odpradávna. Dubové dřevo je velmi ceněné a již od nepaměti se dub používal k výrobě nejluxusnějšího nábytku, schodišť, podlah, parket např. do zámků a kostelů. Dlouhodobá barevná stálost a odolnost proti opotřebování, řadí dub stále mezi velmi vyhledávané dřeviny. Dub je ceněný pro jeho tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev asi nejlépe snáší střídání mokra a sucha. Dub je vnímán jako posvátný strom.  Dubové dřevo podporuje tvořivost, odvahu a sílu, podporuje dobré myšlení v rozhodování.

Mlýnek měří 20 cm, má průměr 58mm  a v jeho středu je Dánský patentovaný mlecí mechanismus CrushGrind®, který je dodnes považován za nejlepší keramický mechanismus na světě, na který máte 25 let záruku. Letokruhy těla a hlavy mlýnku dokonale navazují na sebe.  Spojení čistého dřeva s keramickou mlecí mechanikou, je tou nejlepší volbou do Vaší kuchyně. Povrchová úprava mlýnku je vsouladu s nejnáročnějšími požadavky ve Vaší kuchyni. Každý mlýnek od českého výrobce, je originál a nenajdete dva stejné kusy. Mlýnek lze nastavit na 14 stupňů hrubosti a je jen na Vás jakou zvolíte. Hodí se pro panenskou mořskou sůl, hrubozrnou mořskou sůl, či pepř .

 

Dostupnost Vyprodáno
1 499 Kč
Kód produktu 540
Značka ČESKÝ MLÝNEK
Kategorie Mlýnky
Položka byla vyprodána...
 

Zajímavost: 

Dubový mlýnek vzniká ručním opracováním dřeva za pomoci rotačního pohybu soustruhu po přiložení soustružnického dláta přes opěrku. Postupným odebíráním dřeva dává vzniknout výslednému tvaru mlýnku. 

Ošetření:

Povrchová úprava mlýnků je provedena olejem určeným pro přímý styk s potravinami.  Opakované oživení dřeva provádějte minerálním olejem. Interval není určen. Mějte na paměti, že olej chrání dřevo mlýnku vůči vodě. Změna odstínu dřeva (tmavnutí) je dána vlivem působení slunečního světla. Není na závadu.